Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oddíl odbíjené TJ Slovan neslyšíccích Zlín - historie

V roce 1951 byl založen oddíl odbíjené – družstvo mužů zásluhou hrstky nadšenců, především Stündla Miloslava, Bachana, Kostky, Beny, Zemana a dalších. Od roku 1953 pak přišla řada na mladé hráče:  Petráš, Palínek, Kovář, Sýkora Slavomír, Bělíček, Harsa.

První vystoupeni Gottwaldovských odbíjenkářů se uskutečnilo 28. června 1953 na hřišti u I. divčího domova přátelským meziměstským zápasem neslyšících Gottwaldov  - Plzeň. Před hojnou návštěvou zvítězil po tuhém boji domácí tým v poměru 3:1. Tehdejší sestava: Stündl Mil., Bachan, Kostka, Zeman Albín, Goldefus a Horký Jar.

V roce 1958 bylo založeno družstvo žen ve složení Bieliková (Petrášová), Horká, Zlámalová, Dvorská, Pinkavová, Benešová. Družstva mužů a žen se přihlásila poprvé v roce 1958 do okresního přeboru a hrála svá mistrovská utkání až do roku 1964. Jen družstvo mužů Slovanu neslyšících Gottwaldov se od roku 1954 pravidelně zúčastňovalo celostátního přeboru ČSSR v odbíjené neslyšících až do roku 1962.

Naši odbíjenkáři získali dva tituly mistra ČSSR neslyšících pro rok 1958 a pro rok 1962. Dvakrát se umístili na 2. miste a rovněž dvakrát na 3. místě. V roce 1963 se mel konat v Praze celostátní přebor v odbíjené neslyšících pro rok 1963, avšak z technických důvodů se nekonal a od té doby se  tento přebor již nikdy neuskutečnil. V roce 1965 ukončili svou činnosti i gottwaldovští  odbíjenkáři.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář